logo

26-28 Mart 2021

Xanadu Resort Hotel
Belek, Antalya

Kongre Tarihi: 26-28 Mart 2021 Belek, ANTALYAKongre Oteli: Xanadu Resort HotelKronik Enflamasyon Kitabı Yayınlandı!


DAVET


Değerli Meslektaşlarım,


Tıbbın bilimsel ve teknolojik gelişimine rağmen toplumdaki hastalık yükümüzün yaklaşık yüzde 90’ını MULTİFAKTORİYAL KRONİK-KOMPLEKS HASTALIKLAR oluşturmaktadır.

Kronik Kompleks hastalıklarda ortak etyoloji OKSİDATİF STRES iken ortak patogenez KRONİK ENFLAMASYON’dur. Kronik Kompleks Hastalıkların küresel ekonomiye maliyeti yaklaşık 50 Trilyon dolar iken, sadece Amerika da yıllık Kronik Enflamasyonun maliyeti 150 Milyar doları geçmektedir. Bu da toplum sağlığı açısından kronik komplek hastalıkların önemini ortaya koymaktadır.

Maalesef tıbbi eğitimlerimiz de (gerek lisans gerekse lisansüstü ve doktora, uzmanlık) kronik kompleks hastalıkların etyopatogenezi (oksidatif stres–enflamasyon)'ni yeterince öğrenememekteyiz. Etyopatogenez, Fizyopatoloji ve Biyokimya bilgisinin tıbbi tedavide kullanılması KİŞİYE ÖZEL BÜTÜNCÜL TIP YAKLAŞIMININ TEMELİDİR.

Oksidatif stres hasarı MİTOKONDRİYAL DİSFONKSİYONA yol açarak organizmada enerji (ATP) yapımını azaltmakta ve ardından oluşan KRONİK ENFLAMASYON'la değişen fonksiyonel, yapısal ve epigenetik denge ADAPTASYONUN BOZULMASINA neden olarak iç içe geçmiş karmaşık klinik tablolar nedeniyle tanı ve tedaviyi güçleştirmektedir.

Hekim ve Sağlık Profesyonellerimizin kendi alanlarında sık karşılaştıkları KRONİK ENFLAMASYON probleminin çözümüne katkıda bulunmak için BÜTÜNCÜL TIP OKULU olarak Xanadu Resort Hotel, Belek - ANTALYA’da 26-28 MART 2021 tarihleri arasında “II. BÜTÜNCÜL TIP KONGRESİ Kronik Oksidatif Stres ve Mitokondriyal Hastalıklarda Bütüncül Tıp Yaklaşımı” düzenlemekteyiz.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sevgi ve saygılarımla...


Organizasyon Kurulu Adına
Dr. Murat BAŞ

BİLİMSEL SEKRETERYABütüncül Tıp Okulu
0552 272 07 99
butuncultipokulu@gmail.com

ORGANİZASYON SEKRETERYASI


ARESS TURİZM KONGRE HİZMETLERİ

Onur ERALP
0532 609 17 19
onur@aresstur.com© 2021 BÜTÜNCÜL TIP OKULU
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - ALL RIGHTS RESERVED